Legia perfekcyjna. Michałów dwóch poprowadziło warszawian do zwycięstwa w Edynburgu [OCENY]

Legia Warszawa pokonała 2:0 Celtic Glasgow w rewanżowym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Zobacz, jak oceniliśmy w skali 1-6 mistrzów Polski za to spotkanie.

Duszan Kuciak - 4. Gospodarze zapowiadali zdecydowane ataki, grozili piekłem pod bramką warszawian. Szkoci groźni byli jednak przez pierwszych 10 minut - po ich upływie Słowak mógł tylko chwalić swoich obrońców za bezbłędną postawę. Bezrobocie Kuciaka przerywały niegroźne uderzenia i niedokładne dośrodkowania mistrzów Szkocji. Najgroźniej było w 55. minucie, kiedy strzelał Anthony Stokes, ale bramkarz Legii uderzenie Irlandczyka obronił bardzo pewnie.

Łukasz Broź - 3+. Bardzo pewny mecz w wykonaniu 28-latka. Broź dobrze prezentował się w obronie, gdzie nie przegrywał pojedynków z oskrzydlającymi akcje zawodnikami Celticu. Starał się też wspomagać kolegów w ataku. W pierwszej połowie oddał płaski strzał w kierunku bramki gospodarzy, ale pewnie interweniował Forster. Broź nie dał żadnych powodów Bergowi, aby miał z niego rezygnować, i w kolejnych meczach w Europie zacząć stawiać na Bartosza Bereszyńskiego.

Jakub Rzeźniczak - 4+. Bezbłędny występ. Środkowy obrońca nie przegrywał pojedynków ze szkockimi napastnikami, nie dopuszczając do możliwości zagrożenia bramce Kuciaka.

Inaki Astiz - 4+. O występie Hiszpana można napisać dokładnie to samo, co o grze Rzeźniczaka. Pewny w odbiorze i pojedynkach powietrznych. Doskonale rozumiał się z kolegą ze środka obrony. Perfekcyjna postawa obu stoperów, zwłaszcza w pierwszych 10 minutach, odebrała Szkotom chęci do zdecydowanych ataków.

Tomasz Brzyski - 3. Podobnie jak w Warszawie miał wiele problemów z atakującymi prawym skrzydłem Adamem Matthewsem i Callumem McGregorem. Po trudnym początku Brzyski odzyskał jednak spokój i równał poziomem do bezbłędnych w obronie kolegów.

Ivica Vrdoljak - 5. Jeden z najlepszych występów kapitana Legii w europejskich pucharach. Chorwat zapomniał o dwóch pudłach z rzutów karnych w Warszawie i na BT Murrayfield był prawdziwym liderem środka pola stołecznej drużyny. Zanotował piękną asystę przy bramce na 1:0, brał też udział w pięknej, kombinacyjnej akcji, po której padł drugi gol.

Tomasz Jodłowiec - 4. Mimo że Jodłowiec w Edynburgu zagrał bardzo dobrze, to jego występ przyćmiony został przez postawę Vrdoljaka. 28-latek doskonale radził sobie w środku pola, odebrał kilka ważnych piłek, które napędzały kolejne ataki warszawian.

Michał Żyro - 5+. W 35. minucie dał Legii prowadzenie, w 61. asystował przy bramce Kucharczyka. Gdy dołożymy do tego bramkę z pierwszego meczu, mamy pełen obraz występu 22-latka w dwumeczu z Celtikiem. Żyro w obu spotkaniach należał do wyróżniających się postaci w drużynie Berga. W Edynburgu był jej niekwestionowanym liderem.

Ondrej Duda - 3+. W przeciwieństwie do pierwszego spotkania w Warszawie Duda nie należał do najważniejszych postaci w drużynie mistrza Polski. Słowacki pomocnik pozostał w cieniu doskonale dysponowanych skrzydłowych, choć sam też mógł wpisać się na listę strzelców. Najbliżej był w 60. minucie, ale jego uderzenie nie bez problemów obronił Forster.

Michał Kucharczyk - 5+. Obok Żyry najlepszy na placu. Kucharczyk bardzo ciężko pracował w defensywie, wspierając Brzyskiego w pojedynkach z Callumem McGregorem i Matthewsem. 23-latek wiele dobrego wnosił także do gry w ataku, a w 61. minucie pokonał Frasera Forstera i przypieczętował awans Legii do czwartej rundy eliminacji LM.

Miroslav Radović - 4+. W pierwszym meczu niemal w pojedynkę rozbił bezbronnych Szkotów. W rewanżu Radović nie zagrał tak wspaniale, ale także przyczynił się do pewnego zwycięstwa. To właśnie Serb rozpoczął akcję, po której Kucharczyk ustalił wynik spotkania. Jak zwykle waleczny, swoimi technicznymi popisami doprowadzał szkockich piłkarzy do frustracji. Minus za głupio zarobioną żółtą kartkę za uderzenie piłki do bramki po gwizdku sędziego.

Jakub Kosecki, Bartosz Bereszyński, Helio Pinto - grali za krótko, by ich oceniać.