Wielki jubileusz Legii! 1000 ligowych zwycięstw

Poniedziałkowe zwycięstwo Legii 2:1 z Piastem w Gliwicach było 1000. wygraną warszawskiego klubu w historii występów w ekstraklasie. Druga w tabeli wszech czasów Wisła Kraków ma 887 zwycięstw.

Statystyczną ciekawostkę już kilka tygodni temu wychwyciło biuro prasowe ekstraklasy. Legia mogła świętować jubileusz po meczu z Jagiellonią w Warszawie (ale spotkanie zostało przerwane, przyznano walkower rywalom), po spotkaniu ze Śląskiem we Wrocławiu (ale zremisowała 1:1) lub z Wisłą (mimo prowadzenia 2:0, dała sobie strzelić dwa gole).

Wreszcie w poniedziałek Legia pokonała Piast Gliwice 2:1 po bramkach Ondreja Dudy i Władimira Dwaliszwilego. Sympatycy Legii nie mogli świętować jubileuszu w Gliwicach, bo po meczu z Jagiellonią na klub został nałożony zakaz wyjazdowy dla kibiców.

Więcej szczegółów na temat najlepszych polskich klubów można znaleźć w tabeli wszech czasów na 90minut.pl. Zestawienie nie uwzględnia obecnych rozgrywek, ale po doliczeniu 17 wygranych z trwającego sezonu, Legia ma na koncie dokładnie 1000 zwycięstw.

Legia występuje już 77. sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej i w tabeli wszech czasów prowadzi w niej pod względem właśnie sezonów, meczów (2071), punktów (2859) i zwycięstw (1000).

Za Legią w tabeli wszech czasów są Wisła, Ruch, Górnik i Lech.