Sport.pl

Bolesna kontuzja pomocnika Polonii Warszawa

Piotr Tyburski podczas środowego sparingu z Bzurą Chodaków doznał kontuzji stopy, podobnej do tej, co złota medalistka igrzysk olimpijskich w Soczi Justyna Kowalczyk. 20-letni pomocnik ma pękniętą piątą kość śródstopia - informuje Polonia.waw.pl.


Kontuzji Tyburski doznał w niegroźnej sytuacji - bez kontaktu z przeciwnikiem - biegnąc do piłki. Opuścił boisko o własnych siłach, ale z grymasem bólu na twarzy. Lekarze dokładnie zdiagnozowali uraz w czwartek rano. Zawodnik ma na trzy tygodnie założony gips.

Jest mało prawdopodobne, by Tyburski mógł zagrać 15 marca na inaugurację rundy wiosennej w Wyszkowie z Bugiem. Na pewno ominie go połączony z prezentacją mecz z Avią Świdnik (1 marca na Konwiktorskiej, godz. 18) - czytamy na Polonia.waw.pl.

- Liczyłem na Piotrka bardzo i nadal liczę. Wierzę, że szybko do nas wróci, jest nam potrzebny. Oczywiście mam plan jak go zastąpić. Na wszystko musimy być przygotowani - powiedział trener Piotr Dziewcki.

To drugi zawodnik Polonii, który doznał urazu podczas zimowych przygotowań. Od trzech tygodni nie może trenować z powodu kontuzji Gerard Boruń.

Więcej o Polonii na Facebooku Warszawa.sport.pl

Więcej o: