Sport.pl

Legia i Polonia mają identyczny bilans. Tylko grają na różnych biegunach...

24 punkty w 10 meczach, osiem zwycięstw i dwie porażki - Legia i Polonia na początku sezonu mają identyczne bilanse. Ciekawostkę statystyczną dzieli jednak fakt, że grają na różnych biegunach - Legia prowadzi w T-Mobile Ekstraklasie, Polonia jest w czołówce grupy północnej mazowieckiej czwartej ligi.


W minionym sezonie Legia zdobyła mistrzostwo Polski, a Polonia... Polonia, której właścicielem był Ireneusz Król, zajęła szóste miejsce w ekstraklasie, tracąc do Legii 25 punktów. Ale nie dostała licencji na kolejny sezon, ponieważ właściciel nie wywiązał się z obowiązku uregulowania wierzytelności wobec urzędów i piłkarzy. Polonia, na bazie MKS, odradza się w czwartej lidze.

Po 10 meczach doszło do ciekawej sytuacji, w której obie warszawskie drużyny mają identyczne bilanse (dzielą je tylko bramki - Legia ma 26-11, Polonia 27-5). Legia zaczęła od mocnego uderzenia, wygrywając pierwsze trzy mecze z Widzewem, Pogonią i Podbeskidziem 5:1, 3:0 i 4:0.

Polonia tak dobrze na początku nie grała - co prawda mecz, w którym prowadziła w Łomiankach 2:0, zweryfikowano jako walkower 3:0 po przerwaniu meczu przez kiboli, a potem "Czarne Koszule" zwyciężyły Wkrę Żuromin 6:0, ale potem przyszły dwie porażki z rezerwami Wisły Płock i Błękitnymi Raciąż.

Legia też miała mały kryzys - przegrała 1:2 w Chorzowie i 0:1 u siebie z Lechią. Ale potem wygrała pięć spotkań z rzędu - 1:0 na wyjeździe z Cracovią, 5:3 w Kielcach, a wyniki 2:1 z Górnikiem i Śląskiem przedzieliła zwycięstwem 3:2 w Białymstoku.

Polonia wygrywa od sześciu spotkań - "Czarne Koszule" były lepsze od Naprzodu Skórzec (5:0), MKS Ciechanów (3:1), Amatora Maszewo (1:0), Korony Ostrołęka (2:0), Czarnych Węgrów (3:0) i Mławianki Mława (3:0).

Legia najbliższy mecz ligowy rozegra w niedzielę w Krakowie z Wisłą. Polonia w sobotę podejmie Mazura Gostynin.

Warszawa.sport.pl na Facebooku. Dołącz do nas!

Więcej o: