Sport.pl

Legia zawiesza wydawanie "Naszej Legii"

Warszawski klub zawiesił wydawanie magazynu "Nasza Legia". Nieoficjalnie wiadomo, że tworzenie miesięcznika, a od pewnego czasu dwumiesięcznika było nieopłacalne.
Rusz się! Zaplanuj aktywnie tydzień i weekend w Warszawie

"Kilka miesięcy temu informowaliśmy Państwa o wprowadzonych modyfikacjach wyglądu magazynu oraz zmienionym cyklu wydawniczym. Niestety podjęte próby nie spełniły naszych oczekiwań i nie przyniosły zamierzonych efektów. W związku z powyższym jesteśmy zmuszeni zawiesić wydawanie magazynu Nasza Legia." - brzmi komunikat Legii, który pojawił się w piątek.

W klubie nieoficjalnie przyznają, że wydawanie miesięcznika, a od pewnego czasu dwumiesięcznika było nieopłacalne (egzemplarz kosztował 12,90 zł). Ilustrowany efektownymi zdjęciami i drukowany na kredowym papierze magazyn miał nakład 3,5 tys. egzemplarzy.

Na razie nie wiadomo, czy tytuł będzie kontynuowany w innej formie. Nie wiadomo też co z redakcja, choć część osób z "Nasza Legia" współpracowała, a część miała też inne obowiązki w klubie. Pracę straci zapewne redaktor naczelny pisma.

"Nasza Legia" był pierwszym magazynem klubowym w Polsce wydawanym od 1997 roku. Ze względu na problemy finansowe wydawcy magazyn, który był niezależny od klubu w 2007 roku kupiła Grupa ITI - właściciel Legii Warszawa.Więcej o: