Legia - Wisła Płock. Jacek Magiera: Jesteśmy źli. Sami nakręciliśmy rywala do gry

- Czujemy niedosyt. Jesteśmy źli, bo sami nakręcaliśmy drużynę Wisły do tego, by nam strzelała gole - powiedział Jacek Magiera po remisie Legii z Wisłą Płock (2:2).
Mistrz Polski w piątek chciał wygrać niewielkim nakładem sił i został skarcony za minimalizm. Nie zdołał utrzymać prowadzenia 2:0 i pozwolił w drugiej połowie gościom doprowadzić do wyrównania.- Pierwsze 15 minut mieliśmy bardzo dobre. Strzeliliśmy gola - o to nam chodziło, aby otworzyć wynik meczu. Potem oddaliśmy jednak inicjatywę i sami nakręciliśmy grę Wisły Płock - zaczął pomeczową konferencję Magiera.

I po chwili opisywał dalej: - W przerwie mieliśmy uwagi, żeby być bliżej rywali i nie pozwalać im rozgrywać piłki. Tak się stało, bo zdobyliśmy drugą bramkę [w 56. minucie trafił Kasper Hamalainen]. Jednak potem stało się to samo, co po pierwszym golu - znowu oddaliśmy inicjatywę. Dominik Furman miał bardzo wiele miejsca i uderzył nie do obrony. Czujemy niedosyt. Jesteśmy źli, bo tak jak mówię, sami nakręcaliśmy drużynę Wisły do tego, by nam strzelała gole.

- To dla nas trudny wieczór. Przyzwyczailiśmy siebie i kibiców ostatnio do wygranych. Dziś zagraliśmy jednak słabiej niż ostatnio. I nie możemy się jednak usprawiedliwiać brakiem Miroslava Radovicia czy Guilherme [pauzowali za kartki], bo w ich miejsce weszli inni, dobrzy gracze.

W środę Legię czeka mecz w Lidze Mistrzów. Jeśli tam pokona Sporting, to na wiosnę zagra w 1/16 finału Ligi Europy. - Mam nadzieję, że moi zawodnicy nie chcieli oszczędzać się przed spotkaniem ze Sportingiem. Nie dopuszczam takiego tłumaczenia - przyznał Magiera.

I na koniec dodał jeszcze raz - Mecz z Wisłą był pod kontrolą. Powinniśmy go wygrać, dlatego jestem zły. Wszyscy jesteśmy.

Początek meczu Legia - Sporting w środę o 20.45.