Sport.pl

Radosław Cierzniak: Z rezerw do rezerw. "Respektuję tę decyzję"

PRZEGLĄD PRASY. Radosław Cierzniak w Legii nie ma miejsca na ławce rezerwowych. Na razie pozostają mu występy w drugim zespole - czytamy w "Przeglądzie Sportowym"
Cierzniak, jako piłkarz Wisły, skorzystał z prawa do podpisania kontraktu z nowym klubem i pół roku przed wygaśnięciem umowy w Krakowie związał się z Legią. Działacze Białej Gwiazdy po tym zesłali piłkarza do rezerw, ale jego umowa ostatecznie została rozwiązana przez PZPN. 32-latek mógł zatem od razu trafić na Łazienkowską - podaje "Przegląd Sportowy".

Nie zmieniło to jednak jego sytuacji, bo w warszawskim klubie został podstawowym bramkarzem... trzecioligowych rezerw. Trener Stanisław Czerczesow nie chce zaburzać hierarchii panującej od początku rundy. Podstawowym bramkarzem jest Arkadiusz Malarz, jego zmiennikiem - Jakub Szumski. - Nie patrzę na dotychczasowe dokonania, interesuje mnie aktualna forma zawodnika - stwierdził Rosjanin.

- Byłem świadomy, że muszę uzbroić się w cierpliwość. Najpierw powinienem wrócić do wysokiej formy, bo zamieszanie ze sprawami kontraktowymi zbytnio zaprzątało mi głowę. Jeśli trener mówi, że moje miejsce na razie jest w rezerwach, to respektuję tę decyzję - powiedział Cierzniak.

Nowy bramkarz Legii wystąpił do tej pory w dwóch meczach trzecioligowych rezerw: ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (1:1) i Energą Kozienice (1:1).Rozpoznasz mecz Ligi Mistrzów po zdjęciu z Lewandowskim? [QUIZ]
Więcej o:
Komentarze (14)
Radosław Cierzniak: Z rezerw do rezerw. "Respektuję tę decyzję"
Zaloguj się
 • gsu-76

  Oceniono 6 razy 4

  Pawle Korzeniowski legia negocjowała w grudniu przed świętami kiedy do końca kontraktu było jeszcze 7 miesięcy. Przez przypadek legijna gazetka PS niepotrzebnie wygadała się. Potem próbowali to nieudolnie zatuszować. To jest sednem tej sprawy, ale ty pewnie też jesteś "obiektywnym dziennikarzem" i zapomniałeś o tym wspomnieć.

 • Grzegorz Siudut

  Oceniono 9 razy 3

  Ta formę odzyska 1 lipca, dlaczego, bo wówczas wygaśnie jego umowa z Wisłą. Legia wie, że PZPN nagiął prawo na korzyśc Legii. Tym sposobem PZPN stanie się sponsorem Legii, bo zapłaci Wiśle kase za przejęcie Cierzniaka. W sumie Wisła mogła dostac za Cierzniaka jakieś 300 000 zł. Teraz dostanie więcej.

 • pjck

  Oceniono 3 razy 3

  Zamienił stryjek siekierkę na kijek.
  A tu jeszcze do sądu trzeba będzie wrócić...

 • jasiu_q

  Oceniono 2 razy 0

  Odwołanie Wisły powinno być rozpatrzone pozytywnie, bo jakby nie patrząc, Cierzniak nie przejawia formy sportowej, która by go obligowała do gry w pierwszej drużynie, bądź bycia zawodnikiem mieszczącym się w osiemnastce meczowej. Zatem nie trudno jest odnieś wrażenie, że przesunięcie go do rezerw Wisły było słusznym posunięciem, nie dającym podstaw do rozwiązania kontraktu. Zastanawiać może równueż fakt, że Cierzniak, będąc obecnie w analogicznej sytuacji, grając w rezerwach Legii, nie stara się o rozwiazanie kontraktu z winy klubu.

 • the-voice-of-reason

  Oceniono 4 razy 0

  Wszystko okay, tylko Legia nie robi od lat nic żeby te rezerwy jakiś poziom prezentowały. Legia II to jest nędza w tej III lidze. Taki klub powinien mieć drugą drużynę co najmniej w czołówce II ligi.

 • loremipsum-44

  Oceniono 7 razy -1

  To nie zupełnie tak że Cierzniak jest cienki i gra w III lidze. Wisła się jeszcze odwołuje w sprawie wyroku. Legia boi się że w razie podważenia wyroku mogłyby polecieć walkowery i o Mistrzu można by pomarzyć. Bramke mamy dobrze obsadzoną, Malarz z meczu na mecz gra znacznie lepiej, jest coraz pewniejszym punktem Mistrza Polski 2016 ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX