Porażka w pierwszym sparingu. Rezerwy Legii gorsze od Znicza Pruszków

W sobotę rezerwy Legii przegrały z drugoligowym Zniczem Pruszków 1:2. Był to pierwszy zimowy sparing drużyny Jacka Magiery, która rozgrywki w III lidze wznowi w połowie marca.

Mecz rozegrany na bocznym, przykrytym balonem boisku przy Łazienkowskiej lepiej zaczęła drużyna gości. Znicz prowadzony przez byłego trenera rezerw Legii Dariusza Banasika na prowadzenie wyszedł już w ósmej minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Artura Halucha strzałem głową pokonał Artur Januszewski.

Po utracie bramki legioniści przejęli inicjatywę, udało im się przejąć kontrolę nad środkiem pola, bardzo aktywny był zwłaszcza Mateusz Zawal. W 17. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Filip Karbowy. Z uderzeniem młodego pomocnika nie poradził sobie Oliwer Wienczatek. 21-letni bramkarz Znicza, który jest wychowankiem Legii (spędził w niej 13 lat), strzał Karbowego z 30 metrów powinien obronić, ale był źle ustawiony.

W 36. minucie debiutant w drużynie rezerw Aleksander Karbowiak został brutalnie sfaulowany przez Igora Biedrzyckiego. Obrońca Znicza został ukarany czerwoną kartką, ale zgodnie z przedmeczowymi ustaleniami w jego miejsce na boisku pojawił się inny zawodnik (Arkadiusz Jędrych).

Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie dogodnych okazji. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Z drużyny Znicza wyróżnić jednak można byłego legionistę Macieja Górskiego, który toczył ciężkie pojedynki ze stoperem drużyny ze stolicy Rafałem Makowskim. Po przerwie Banasik dokonał dziewięciu zmian w składzie. W zespole Legii na boisku pojawiło się trzech nowych zawodników. Wśród nich był Grzegorz Tomasiewicz, testowany ostatnio przez Górnik Łęczna.

Legioniści drugą połowę, zresztą podobnie jak pierwszą, rozpoczęli źle. W 54. minucie piłkę przed własnym polem karnym stracił Karbowy. Przejął ją Andrzej Niewulis, który pewnym strzałem pokonał Dawida Lelenia. Po tym golu legioniści byli częściej przy piłce, w końcówce spotkania stworzyli kilka groźnych okazji, ale nie udało im się wyrównać. Przegrali pierwszy zimowy sparing 1:2.

Kolejny mecz kontrolny drużyna rezerw Legii rozegra 31 stycznia z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Runda wiosenna w III lidze startuje w połowie marca. Warszawianie zaczną ją od wyjazdowego meczu z Pogonią II Siedlce.

Legia II Warszawa - Znicz Pruszków 1:2 (1:1): Karbowy (17.) - Januszewski (8.), Niewulis (54.)

Czerwona kartka: Biedrzycki (36.).

Legia II: Haluch (46. Leleń) - Turzyniecki, Kochański (72. Dzięcioł), Makowski (72. Najemski), Rakowski - Karbowiak (72. Skowron), Zawal (72. Małachowski), Karbowy (72. Górka), Nawotka (72. Michalak) - Trąbka (46. Tomasiewicz) - Anczewski (46. Suchanek).

Znicz Pruszków: Wienczatek (46. Bigajski) - Rackiewicz (46. Kucharski), Niewulis, Biedrzycki (36. Jędrych), Pielak (46. Kopciński) - Banaszewski (46. Kubicki), Tomczyk (46. Chrzanowski), Januszewski (46. zawodnik testowany), Nawrocki (46. zawodnik testowany; 85. Muszyński), Grudniewski (46. zawodnik testowany) - Górski (46. zawodnik testowany; 75. Kraska).